تاثیر کرونا بر کنسرت های ایران

کنسرت و کرونا

تاثیر کرونا بر کنسرت های ایران بدون استثنا از پرخسارت ترین مواردی می باشد که در سطح کشورمان به وضوح قابل مشاهده می باشد با توجه به شیوع ویروس کرونا در ماه های اخیر کنسرت های گروه ملی ایران در سراسر نقاط ایران لغو شده است و این موضوع به علاوه خسارت های مالی، نارضایتی عاشقان هنر موسیقی و فعالیت های هنری ،کشورمان را نیز به دنبال داشته است. به جرات می توان گفت تا به امروز بلاء های طبیعی سبب کنسلی طولانی مدت جامعه موسیقی نشده بود که این بار ویروس کرونا همه قشرها و در ابتدا فعالیت آموزشگاه های موسیقی را نیز تحت تاثیر قرار داده است و ملت ایران با مشاهده تاثیر آن بر کنسرت های ایران به روی کانال ها و شبکه های مجازی روی آورده اند. از طرفی نیز توقف فعالیت های هنری و موسیقی برای افرادی که از این طریق به کسب درآمد مشغول بودند مشکلات مالی بسیاری را به دنبال داشته و فعالان عرصه موسیقی که هزینه زندگی خود را با برگزاری کلاس های آموزشی تامین می کردند در ماه های اخیر به دلیل لغو و توقف برگزاری فعالیت های موسیقی و هنری و … با مشکلات جدی مواجه شده اند که به این منظور مسئولین و روابط عمومی معاونت هنری وزارت هنری و ارشاد اسلامی در روزهای اخیر با انتشار استقبال گرم میلیونی کاربران از کنسرت های آنلاین بر این موضوع متمرکز شده اند.

صندلی های خالی و ملتی عاشق، تاثیر کرونا بر کنسرت های ایران

تاثیر کرونا بر کنسرت های ایران برای عاشقان و علاقه مندان عرصه موسیقی امری بسیار ناراحت کننده و پر از لحظات انتظار بوده و همواره در انتظار آن روزی هستند که دوباره با حضور پر از شوق و اشتیاق خود بر روی صندلی های خالی از  کنسرت بهترین های جامعه موسیقی نهایت لذت را ببرند. بسیاری از خوانندگان با برگزاری کنسرت هایی با عنوان صندلی های خالی و بدون هیچ تماشاگر توانستند افکار عمومی مردم را نسبت به ویروس کرونا بهبود بخشیده و مخاطبان خود را به سپری کردن لحظات ناب در خانه و فضای مجازی دعوت کنند. روزبه نعمت الهی یکی از بهترین خوانندگان پاپ قطعه بی تو نفس کشیدن سخته در برج میلاد تهران بر روی صحنه برد و در بخشی از هنرنمایی خود برای تمامی هموطنان و عاشقان عرصه موسیقی آرزوی سلامتی نمود. در زمان اجرای این کنسرت از نوازندگان کمتری برای رعایت ایمنی به همراه ماسک و دستکش بهره مند شدند. و با وجود آن برای غلبه بر احساس منفی و ناامیدی در هموطنانمان توانستند فعالیت های خود را از طریق فضای مجازی بر عموم مردم ارائه دهند.

  دلیار با خوانندگی دو خانم

"<yoastmark

کنسرت های آنلاین روشی جایگزین برای کنسرت رفتن در دوران کرونا

همانطور که در بخش های قبلی نیز ذکر کردیم کنسرت مجازی با استقبال بسیار گرم مردم ایران مواجه بوده و از این رو شاهد برگزاری کنسرت های آنلاین با همراهی بهترین خوانندگان می باشیم که میلیون ها مخاطب را به سوی خود جذب کرده و افراد از طریق برنامه های تلویزیونی و شبکه های مجازی به تماشای کنسرت های بی نظیر معروف ترین فعالان در این زمینه بپردازند. کنسرت در کرونا برای افزایش روحیه نشاط در جامعه، با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران و دیگر شهرهای ایران برگزار می شود در حال حاضر با وجود کمتر شدن شیوع ویروس کرونا و ابتلا به این بیماری هنوز اجازه برگزاری کنسرت های زنده در سطح کشور را نداریم تاثیر کرونا بر کنسرت های ایران تا زمان درمان قطعی این بیماری قابل مشاهده و لمس خواهد بود.

خسارت ناشی از کنسلی کنسرت ها

بر اساس اطلاعاتی در خصوص تاثیر کرونا بر کنسرت های ایران در دست میباشد می توان گفت تنها میزان خسارت وارد شده بر هنر موسیقی ایران تنها در اسفند ماه حدود 100 میلیارد ریال بوده است. مسعود برزی مدیر بخش موسیقی سایت تیوال می گوید با شیوع ویروس کوید 19 تمامی رویدادی های هنری لغو و این موضوع ضربه بسیار شدیدی به اقتصاد کشور وارد نموده است و براساس ارزیابی هایی که داشتیم تا به امروز بیش از 30 میلیارد ریال ضرر بر ما و جامعه موسیقی وارد کرده است.

"خسارت

, , ,
نوشتهٔ پیشین
زندگی نامه علی تجویدی
نوشتهٔ بعدی
سینا جهان آبادی و بررسی زندگی هنری وی

مطالب مرتبط

ارکستر ملی

ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی در سالن فلارمونیای باکو اجرا شد

محمود رحمانی پور

خبر تلخ | درگذشت استاد محمود رحمانی پور و زندگینامه وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست