دانلود موسیقی سنتی بی کلام

موسیقی سنتی بی کلام

موسیقی سنتی بی کلام

موسیقی از جمله فعالیت های بشری بوده که بن مایه ی تشکیل دهنده موسیقی سکوت و صدا می باشد. این نوع موسیقی ابزاری می باشد که در آن بدون استفاده از صدای خواننده و شعر به وسیله آهنگسازان نواخته و تولید می شود. در این نوع موسیقی از آواهایی به شکل زیر صدا استفاده کرده که اجرای این آوا به عهده گروه کر خواهد بود. برای جذابیت بسیار موسیقی سنتی بی کلام بایستی تمامی دستگاه های موسیقی به شکل واقعی ضبط شده باشد که در این صورت شنیدن موسیقی بی کلام برای مخاطب احساس بهتری را به ارمغان خواهد داشت. در موسیقی سنتی گذشته می توان گفت موسیقی بی کلام از اهمیت قابل توجهی برخوردار بوده و طرفداران بی شماری را دارا بوده است و در عصر جدید نیز شاهد علاقه بسیاری از افراد مشتاق به یادگیری موسیقی سنتی بی کلام می باشیم که البته در عصر جدید آهنگ بی کلام الکترونیک بسیار مورد انتخاب و پسند موسیقی دان های سراسر دنیا واقع شده و جایگاه منحصر به فردی را از آن خود کرده است.

موسیقی سنتی

موسیقی سنتی

انواع موسیقی سنتی بی کلام و تاثیر آنها در روحیه افراد

موسیقی سنتی بی کلام را میتوان به عنوان جزو موسیقی های عامه پسند معرفی کرد چرا که در انواع مختلف با استفاده از ساز های متنوعی با توجه به سلیقه های مختلف نواخته شده اند که طیف گسترده ای از علایق عموم افراد را دربر میگیرد. در این نوع موسیقی از سازهایی چون مدرن، کلاسیک و محلی استفاده شده و آواهای بی نظیر و دل انگیزی را می نوازند از یکی از معروف ترین نوازندگان موسیقی بی کلام ایران می توان به مرحوم استاد جلیل شهناز که از بزرگترین نوازندگان تار در کشورمان می باشد اشاره نمود که در حال حاضر آثار وی از موسیقی های اصیل و محبوب ایران شناخته می شوند. این نوع موسیقی به عنوان تاثیرگذارترین موسیقی ها بر روحیه و احساسات انسان می باشد که به صورت منحصر به فرد حالاتی را به افراد منتقل می کند. حضرت مولانا، شاعر اسطوره ای کشورمان از جمله تاثیرات موسیقی سنتی بی کلام به انرژی بی نظیر آن اشاره کرده و ذکر می کند که با گوش فرا دادن به این موسیقی با خدا رابطه بیشتری را برقرار خواهیم کرد. با نواختن موسیقی بی کلام تنها به ملودی و آکورد های آن گوش داده و لذت شنیدن یک آهنگ بی نظیر را خواهید چشید بی آنکه صدای خواننده ذهنتان را درگیر خود سازد. از جمله انواع موسیقی های بی کلام ایرانی می توان به آهنگ بی کلام آرامش بخش، آهنگ بی کلام پاپ، آهنگ بی کلام ورزش و غیره اشاره نمود که هریک در آواهای بی نظیر و جذابی نواخته شده و طرفداران بسیاری را دارا می باشند.

  تقدیر استاد بهداد بابایی از آلبوم هماگون

چند نکته قابل توجه

موسیقی بی کلام را میتوان به عنوان رشد و ارتقای احساسات در افراد و حتی تاثیر مثبت در حیوانات دانست به گونه ای که این موضوع سبب شگفتی بسیاری از دنبال کنندگان عرصه موسیقی بی کلام شده است. از نکات جالب در این خصوص می توان گفت در موسیقی هایی که در آنها کلام دخیل هستند و بخش هایی بی کلام، این امر سبب می شود که از نظر ذهنی شنونده را به استراحت دعوت کرده و در نتیجه آهنگ را از یکنواختی بیرون می کشد اما اگر بخواهیم این نوع موسیقی را گوش دهیم بدون از بین بردن انسجام و یکنواختی آهنگ در عر چند دقیقه شما را از محیط دور و بر فارغ خواهد کرد و لحظاتی پر از ناب و بی نظیری را به همراه خواهد داشت. موسیقی طبیعت از جمله ابتدایی ترین موسیقی سنتی بی کلام ایرانی و خارجی به شمار می رود و زیباترین موسیقی های بی کلام نیز می باشد.

موسیقی بی کلام

موسیقی بی کلام

دانلود گلچینی از ده موسیقی بی کلام به انتخاب وب سایت مشهد کنسرت

, ,
نوشتهٔ پیشین
گزیده ای از تصنيف فراق
نوشتهٔ بعدی
نگاهی به زندگی نامه استاد ذوالفنون

مطالب مرتبط

دستگاه های موسیقی ایران

دستگاه های موسیقی ایران

سهراب پورناظری

به امید دیدارتان در اولین شب اجرای «سیاوش»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست