بازگشت به اخبار موسیقی ایران
آریا عظیمی نژاد

زندگینامه آریا عظیمی نژاد

آریا عظیمی نژاد آهنگساز و نوازنده سه تار، از هنرمندان مطرح کشور در زمینه موسیقی می باشد، آهنگسازی قطعه های معروفی چون میم مثل مادر را در کارنامه ی هنری خود دارد، او به دلیل فعالیت اخیر خود به عنوان داور در برنامه عصر جدید نیز شهرت دارد، در این بخش از اخبار موسیقی با این نوازنده ی موفق کشورمان آشنا می شویم.

زندگینامه آریا عظیمی نژاد

آریا عظیمی نژاد، پنجم اردیبهشت سال ۱۳۵۲ در تهران در خانواده ای هنری متولد شد، پدر او، جمشید عظیمی نژاد، سال ها در زمینه ی کودک و نوجوان فعالیت می کرد، او نزد پدربزرگ خود آموزش نوازندگی سه تار را فراگرفت و علاوه بر آن در سال ۱۳۶۶ در کلاس های اساتید بزرگی چون جلال ذوالفنون، محمود تاجبخش و علی اصغر زند وکیل نیز آموزش دید.

آریا عظیمی نژاد و فرزندش

آریا عظیمی نژاد در کودکی

آریا عظیمی نژاد در کودکی

آغاز فعالیت هنری آریا عظیمی نژاد

نقطه آغاز فعالیت هنری آریا عظیمی نژاد در سال ۷۲ و زمانی می باشد که در رشته ی موسیقی دانشگاه آزاد پذیرفته شد، وی کار حرفه ای خود در عرصه ی موسیقی را با موسیقی تئاتر و در سال دوم دانشگاه آغاز کرد و پس از گذشت زمان کوتاهی نامزد دریافت بهترین موسیقی در جشنواره های بین المللی تئاتر شد.

نوازندگی تار آریا عظیمی نژاد

ورود به عرصه سینما و تلویزیون

آریا عظیمی نژاد در سال ۱۳۷۷ با موسیقی سریال پزشکان وارد عرصه ی تلویزیون شد و در سال ۱۳۸۱ با فیلم عروس خوش قدم، پا به عرصه سینما گذاشت، نقطه ی اوج فعالیت هنری او با ساخت موسیقی فیلم «میم مثل مادر» در سینما و سریال «او یک فرشته بود» در تلویزیون رقم خورد، از آن زمان بود که وی عنوان نامزد بهترین موسیقی متن در جایزه خانه سینما و جشنواره بین المللی فجر را برای فیلمهای فرزند خاک ، میم مثل مادر و طلا و مس از آن خود کرد.

موفقیت های آریا عظیمی نژاد تنها محدود به داخل کشور نیست و او در سال ۸۳ مقام دوم را در جشنوار موسیقی بریتانیا کسب کرد، او این موفقیت را با رشته ی فولکلور بین المللی و درخشش در تک نوازی سه تار به دست آورد و این درخشش موجب آشنایی وی با آهنگساز معروف بریتانیایی جاسلین پوک و همکاری آنها در چندین قطعه برای فیلم های خارجی شد.

موسیقی مورد علاقه آریا عظیمی نژاد

زبان ساده، گویا و فاخر وی در موسیقی هایش دلیل موفقیت و درخشش او می باشد. او همیشه موسیقی ساده ای را می پسندد که بتواند با مخاطب ارتباط دو سویه برقرار کند، بنابراین موسیقی های دارای پیچیدگی های بیش اندازه را نمی پسندد.

کارنامه هنری آریا عظیمی نژاد

در زندگینامه آریا عظیمی نژاد آهنگسازی شش تئاتر، ۳۰ سریال تلویزیونی و بیش از ۲۰ فیلم سینمایی و چند فیلم کوتاه دیده می شود، از معروف ترین کارهای تلویزیونی وی سریال پایتخت به کارگردانی سیروس مقدم می باشد که در آن با موسیقی فولکلور شمال و بعدها فولکلور جنوب طرفداران بسیاری را جلب کرد، وی در سال ۱۳۹۷ نیز در برنامه جذاب استعدادیابی عصر جدید حضور پیدا کرد.

آریا عظیمی نژاد در برنامه عصر جدید

آریا عظیمی نژاد در برنامه عصر جدید

[Total: 0 Average: 0]

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به اخبار موسیقی ایران